7 روز ضمانت بازگشت کالا

از آنجایی که در اکثر خرید های اینترنتی امکان بازدید فیزیکی مقدور نیست لذا همیشه یک نگرانی در خریداران محترم وجود دارد که چگونه بر مبنای عکس و توضیحات مجازی اقدام به خرید نمایند، لذا در راستای حفظ حقوق مشتریان و خدمات پس از فروش، نیکابازار 7 روز ضمانت بازگشت کالای خریداری شده را با توجه به شرایط آن برای شما مشتریان محترم در نظر گرفته است.

بدیهی است که با توجه به آنکه برخی از محصولات همچون محصولات موجود در دسته های لوازم فرهنگی (کتاب)، زیبایی و سلامت (زیور آلات، آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن و مد و زیبایی) و بازی و سرگرمی (اسباب بازی) که می بایست از نظر ظاهری و فیزیکی سالم به دست مشتری برسند، دارای ضمانت سلامت کالا هستند و مشمول مهلت هفت روزه  برای بازگشت کالا نخواهند شد. همچنین کالاهایی که به صورت هدیه و به همراه با سفارشات دیگر ارسال می گردند و بابت آنها هزینه ای از مشتری دریافت نمی شود، مشمول 7 روز ضمانت بازگشت کالا نخواهند شد.

کالاهای ارائه شده در فروشگاه نیکابازار دارای یکی از گارانتی های ذیل می باشد:

 • گارانتی محصول توسط شرکت وارد کننده
 • گارانتی محصول توسط خود فروشگاه نیکابازار
 • ضمانت سلامت کالا

کلیه محصولاتی که می بایست از نظر فیزیکی و ظاهری به صورت سالم به دست مشتریان تحویل داده شوند، دارای گارانتی و ضمانت سلامت کالا هستند. این محصولات عبارتند از محصولاتی که ضمانت سلامت کالا دارند و در توضیحات محصول به آن اشاره شده است.

نکته بسیار مهم>> قبل از عودت کالا می بایست به نحوی(تلفنی یا با ایمیل) با فروشگاه هماهنگی های لازم صورت پذیرد و در صورت ارسال کالا بدون هماهنگی ضمانت عودت 7  روزه کالا باطل خواهد شد لذا حتما به این نکته توجه فرمایید، در صورت ارسال بدون هماهنگی کالا عینا عودت خواهد شد و غیر از آنکه ضمانت عودت 7 روزه باطل می گردد ،هزینه عودت کالا نیز بر عهده مشتری می باشد.

شرایط عودت کالا: 

  »» در صورتی که محصول سفارش داده شده از نظر رنگ، شکل و یا مدل با محصول دریافت شده متفاوت باشد:

      قابل ذکر است که رنگ بعضی از کالاها ممکن است کمی با رنگ محصول واقعی متفاوت باشد و دلیل آن نیز این است که رنگ عکس، رنگ طراحی سه بعدی می باشد و رنگ یک عکس واقعی نیست لذا منظور از تفاوت رنگ این موارد نمی باشد .

 1. در صورتی که تفاوت های موجود بدون باز کردن بسته بندی و از طریق مشاهده بسته محصول قابل مشاهده باشد مشتری می بایست محصول را به همراه فاکتور و سایر لوازم الحاقی آن به حامل بازگرداند. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان بخش فروش، کالا ظرف مدت ۴۸ ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود مدل دیگر مبلغ پرداخت شده با تمایل مشتری به وی عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی نیکابازار می باشد.
 2.  در صورتی که تفاوت های موجود بدون باز کردن بسته بندی و از طریق مشاهده بسته محصول قابل مشاهده نباشد مشتری می بایست پس ار تماس با بخش خدمات پس از فروش و حداکثر ظرف مدت ۱۲ ساعت پس از دریافت محصول، آن را به همراه فاکتور و سایر لوازم الحاقی به فروشگاه اینترنتی نیکابازار بازگرداند. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان بخش خدمات پس از فروش، کالا ظرف مدت ۴۸ ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود مدل دیگر با تمایل مشتری مبلغ پرداخت شده به وی ظرف 24 ساعت عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی نیکابازار می باشد.

توجه: در صورت آسیب رساندن به جعبه، پاره کردن بسته بندی و یا هر گونه نوشتن بر روی آن و یا همچنین آسیب دیدن لوازم موجود در داخل بسته، کالای شما از این شرایط ویژه عودت کالا، خارج خواهد شد و کالا برای مشتری باز پس فرستاده خواهد شد. ضمنا اگر هدیه ای بابت آن خرید بهمراه کالا ارسال شده باشد هدیه نیز بدون هیچ کم و کاستی باید همراه کالا عودت داده شود.

»» در صورتی که محصول سفارش داده شده دچار آسیب دیدگی فیزیکی باشد:

در صورتی که محصول سفارش داده شده از نظر فیزیکی دچار آسیب شده باشد می بایست بدون باز کردن بسته بندی کالا عودت داده شود مگر آنکه بسته بندی کالا به نحوی باشد که بدون باز کردن بسته بندی و از طریق مشاهده بسته محصول، آسیب دیدگی قابل مشاهده نباشد، مشتری می بایست حداکثر ظرف مدت  24 ساعت پس از دریافت محصول آن را به همراه فاکتور و سایر لوازم الحاقی و به نحوی که با حمل دچار آسیب مجدد نشود به فروشگاه بازگرداند. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان ما، کالا ظرف مدت ۴۸ ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود مدل دیگر با تمایل مشتری مبلغ پرداخت شده عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی نیکابازار می باشد.
توجه: در صورت آسیب رساندن به جعبه، پاره کردن بسته بندی و یا هر گونه نوشتن بر روی آن و یا همچنین آسیب دیدن لوازم موجود در داخل بسته، کالای شما از این شرایط ویژه عودت کالا خارج خواهد شد و کالا برای مشتری بازپس فرستاده خواهد شد. ضمنا اگر هدیه ای بابت آن خرید بهمراه کالا ارسال شده باشد هدیه نیز بدون هیچ کم و کاستی باید همراه کالا عودت داده شود.

»» در صورتی که محصول سفارش داده شده از نظر فنی دچار مشکل باشد:

در صورتی که محصول سفارش داده شده دارای اشکال فنی باشد به طوری که تنها با باز کردن بسته بندی قابل مشاهده باشد، مشتری می بایست حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول، آن را به همراه فاکتور و سایر لوازم الحاقی و به نحوی که با حمل دچار آسیب مجدد نشود به فروشگاه بازگرداند. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان فنی و بخش فروش، کالا ظرف مدت ۴۸ ساعت با همان مدل یا مدلی دیگر تعویض خواهد شد و در صورت عدم وجود آن مدل با تمایل مشتری مبلغ پرداخت شده به وی عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی نیکابازار می باشد.

توجه: در صورت آسیب رساندن به جعبه، پاره کردن بسته بندی و یا هر گونه نوشتن بر روی آن و یا همچنین آسیب دیدن لوازم موجود در داخل بسته، کالای شما از این شرایط ویژه عودت کالا خارج خواهد شد و کالا برای مشتری بازپس فرستاده خواهد شد. ضمنا اگر هدیه ای بابت آن خرید بهمراه کالا ارسال شده باشد هدیه نیز بدون هیچ کم و کاستی باید همراه کالا عودت داده شود.

»» در صورتی که محصول سفارش داده شده به واسطه حمل و نقل دچار آسیب شده باشد:

در صورتی که محصول سفارش داده شده به واسطه حمل و نقل دچار آسیب شده باشد به طوری که آسیب وارد شده بدون باز کردن بسته بندی قابل مشاهده باشد، مشتری می بایست به محض دریافت محصول این مسئله را به اطلاع حامل برساند و پس از بررسی و تایید آن توسط حامل، بدون آنکه بسته بندی محصول را باز نماید و یا تغییری در آن ایجاد نماید، به منظور عودت محصول به فروشگاه ، آن را به همراه فاکتور (در صورتی که حامل از پرسنل فروشگاه باشد) به حامل بازگرداند. پس از بررسی محصول عودت داده شده توسط کارشناسان بخش فروش ، کالای مشابه در حداقل زمان ممکن برای مشتری ارسال می گردد و اگر در آن زمان کلای مشابه وجود نداشته باشد به درخواست مشتر هزینه آن عودت داده خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده فروشگاه اینترنتی نیکابازار یا حامل می باشد.

»» در صورتی که مشتری از خرید خود انصراف دهد:

 1. در صورتی که مشتری پیش از ارسال سفارش از خرید خود منصرف شود، می بایست هر چه سریع تر با بخش فروش تماس بگیرد و این مسئله را به کارشناسان بخش فروش اعلام نماید و در صورت تمایل، نسبت به تغییر سفارش و یا عودت مبلغ پرداخت شده اقدام نمایید. لازم به ذکر است که پس از انصراف از خرید، در صورتی که مشتری هزینه سفارش خود را به صورت اینترنتی و یا روش های مشابه پرداخت کرده باشد، مبلغ سفارش حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری، به حساب وی واریز خواهد شد.
 2.  در صورتی که مشتری پس از ارسال سفارش و حداکثر تا 7 روز پس از دریافت محصول از خرید خود منصرف شود، می تواند با بخش فروش تماس بگیرد و این مسئله را به کارشناسان بخش فروش اعلام نماید و پس از انجام هماهنگی های لازم نسبت به تغییر سفارش و یا عودت مبلغ پرداخت شده اقدام نمایید. بدین ترتیب مشتری می بایست بسته بندی باز نشده محصول و سایر متعلقات آن را به همراه فاکتور جهت عودت به فروشگاه ارسال نماید. در اینصورت، مبلغ سفارش حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ارسال کالای عودت داده شده و هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری می باشد.

توجه: در صورت آسیب رساندن به جعبه، پاره کردن بسته بندی و یا هر گونه نوشتن بر روی آن و یا همچنین آسیب دیدن لوازم موجود در داخل بسته، کالای شما از این شرایط ویژه عودت کالا خارج خواهد شد و کالا برای مشتری باز پس فرستاده خواهد شد. ضمنا اگر هدیه ای بابت آن خرید بهمراه کالا ارسال شده باشد هدیه نیز بدون هیچ کم و کاستی باید همراه کالا عودت داده شود.

 •  در صورت بروز سایر موارد پیش بینی نشده با توافق طرفین و حسب مورد تصمیم گیری خواهد شد.
 •  زمان های ذکر شده از زمان تحویل کالا از حامل به مشتری توسط شرکت حامل محاسبه می گردد. بدیهی است به علت سیاست های شرکت های فروشنده، بعد از گذشت زمان های اعلام شده، شرایط عودت کالا متفاوت خواهد بود.
 •  قابل ذکر است کالای سفارش شده حتما قبل از ارسال در زمان تحویل به حامل از لحاظ مشخصات و سلامت بسته بندی کنترل شده و در هنگام تحویل به حامل  رسید دریافت می شود و  در زمان تحویل به مشتری نیز رسید دریافت می گردد.
 •  تماس با بخش خدمات پس از فروش شرکت از طریق تماس با شماره تلفن 02632401589– 09376237389 و   یا پست الکترونیک   info@nikabazar.ir  امکان پذیر است.

♦ نکته بسیار مهم قبل از عودت کالا می بایست به نحوی(تلفنی یا با ایمیل) با فروشگاه هماهنگی های لازم صورت پذیرد و در صورت ارسال کالا بدون هماهنگی ضمانت عودت 7  روزه کالا باطل خواهد شد لذا حتما به این نکته توجه فرمایید در ضمن در صورت ارسال بدون هماهنگی، کالا عینا عودت داده خواهد شد و غیر از آنکه ضمانت عودت 7 روزه باطل می گردد ،هزینه عودت کالا نیز بر عهده مشتری می باشد.